تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه

تولید میهن : معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی

متن دریافتی :


غالبا وقتی در خرید کالا بحث می‌شود فقط به شاخصهای فردی و آن هم فقط در زمان حالت توجه می‌شود. شاید کمی عجیب به نظر بیاید ولی خرید؛ یک اثر کوتاه مدت ایجاد خواهد کرد و یک اثر بلندمدت. اثر کوتاه مدت خرید کالا استفاده از آن و بهره‌مند شدن از آن است؛ اثر بلند مدت خرید کالا بر جامعه، خصوصا جامعه تولید کننده آن کالا مشخص می‌شود.

برای روشن‌تر شدن موضوع بهتر است به این مسأله به شکل اجتماعی و شاید هم اقتصادی توجه کنیم شاید فراوان در اجتماعات و اماکن عمومی مثل اتوبوس، مترو و تاکسی شکایتهای مردم از بیکاری و یا اخراج افراد از کارهای قبلی آن را شنیده باشید. همزمان صحبتهای فراوانی در مورد خرید کالای خارجی، تعریف از کیفیت آنها و ترجیح آنها به کالاهای ایرانی را نیز شنیده‌اید.

حال این سناریو را از ابتدا بررسی کنیم. فرزند من در یک کارخانه تولیدی کار می‌کند که مثلا لوازم خانگی تولید می‌کند اما وقتی که من می‌خواهم لوازم خانگی بخرم سراغ جنس خارجی رفته و ازمحصولات کارخانه پسرم خرید نمیکنم چند ماه بعد به دلیل رکود بازار و کاهش تقاضا برای محصولاتی که کارخانه مذکور تولید میکند پسر من را اخراج کرده و با او تصفیه حساب میکنند. اما من هیچ گاه به رابطه بین رفتار خودم و اخراج پسرم فکر نمیکنم. البته شاید مسائل واقعی جامعه در این حوزه به این سادگی هم نباشد ولی با واکاوی آنها به چنین مدلهای ساده‌ای خواهیم رسید.


خرید کالای ایرانی تضمین حال و آینده فرزندانمان خواهد بود.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

طبقه بندی: هنر،
ارسال در تاریخ دوشنبه 12 تیر 1391 توسط تولید میهن

.: Weblog Themes By MihanSkin :.