تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه

تولید میهن : معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی

بسم الله

این دفعه می خواهیم ماشین ظرفشویی خوب و باکیفیت برای شما هم‌میهنان عزیز معرفی کنیم.

اول راهنمای انتخاب ماشین ظرفشویی :

ظرفیت : نکته اول در هنگام انتخاب و خرید ماشین ظرف شوئی توجه به تعداد نفرات خانواده است. به عنوان مثال یك ماشین ظرف شویی 12 نفره برای یك خانواده 6 تا 8 نفره و یك ماشین ظرفشویی 4 نفره برای خانواده 2 تا 4 نفره مناسب است.

                ماشینهای ایستاده

این ماشین ها بیشتر 12 نفره هستند و در روی زمین در کنار ماشین لباسشویی یا کابینت قرار می گیرد و حجم بزرگی دارند.

 ماشینهای رومیزی

اغلب این ماشینها عمدتا 6 و به ندرت 8 نفره می باشند و با اینکه مشکل کمبود فضای آشپزخانه را حل کرده اند ولی هنوز کارایی لازم را برای مصارف روزمره و خصوصا شستشوی قابلمه و ماهیتابه‌های بزرگ را ندارند.

میزان مصرف انرژی : هزینه انرژی بالا یکی از معضلاتی است که بسیاری از مصرف کنندگان ماشین های ظرفشویی با آن مواجه هستند و مبلغ قابل توجهی را بابت این هزینه ها به طور مداوم پرداخت می کنند . در این خصوص توجه به برچسب انرژی دستگاه و انتخاب دستگاهی با گرید انرژی بالا تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های خانوار دارد.

خدمات پس از فروش : در هنگام خرید ماشین ظرفشویی یکی از اصلی ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد ارائه خدمات ، مدت زمان گارانتی و پشتیبانی فنی دستگاه از جانب سازنده آن می باشد. این خدمات توسط بسیاری از وارد کنندگان و تولید کنندگان به شرکت های کوچک دیگری واگذارشده که با هدف آنها سودآوری است که بعضا موجب افت کیفیت خدمات و یا هزینه های بی‌مورد و مکرر می شود. (ما برای پکیجمون خیلی دردسر کشیدیم سر این قضیه!!!)

امکانات :

آسیاب مخصوص خرده‌های غذا : بعضی مدل های ماشین ظرف شویی نیز دارای آسیاب مخصوص هستند كه خرده های غذا را آسیاب كرده و همراه آب بیرون می فرستند، اما مدل های دیگری نیز هستند كه فاقد این قابلیت هستند و باید حتما ظروف را تمیز نموده و بعد از پاک کردن خرده غذا و آشغال های احتمالی همراه ظرف ها ، در آن قرار داد. پس اگر فرد تنبلی هستید و حوصله تمیز كردن ظروف را ندارید به این مساله مهم نیز توجه داشته باشید.

قابلیت شستن میوه : همه ماشین های ظرفشویی میوه و سبزی می شویند و سبد میوه شوی هم دارندکه همان طبقه اول ماشین ظرفشویی است! آنچه در این میان مهم است، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی برنامه ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه ها را با آب سرد شست تا پلاسیده نشوند. نکته مهم دیگر نیز قابلیت استفاده از مواد ضدعفونی کننده است، چرا که شستن سبزیجات بدون ضدعفونی کاری غیربهداشتی است.

قابلیت ضدعفونی کردن : روی بعضی دستگاه‌ها دکمه ای وجود دارد که با فشار دادن آن، حرارت آب به حدی بالا می رود که ظروف، استریلیزه می شوند. بین مشخصات بعضی ماشین های ظرفشویی، به عبارت «امکان شست و شوی بسیار داغ» بر می‌خوریم که آن هم به معنای استریلیزه کردن است. در بعضی ماشین های ظرفشویی قابلیت استفاده از مواد سفید کننده و ضدعفونی کننده وجود دارد، اما اگر در کاتالوگ ماشین چنین چیزی نبود حتماً پیش از استفاده از این گونه مواد پرس و جو کنید.

سرعت شستن ظرفها : ماشین های ظرفشویی، ظرف های شما را به طور نرمال در 76 دقیقه می شویند اما بعضی ماشین ها که لقب ماشین ظرفشویی های سریع را یدک می کشند، این زمان را تا 45 دقیقه و حتی 40 دقیقه هم کاهش می دهند.

سختی گیر مغناطیسی آب : املاح موجود در آب ، بازده مواد شوینده را در ماشین های ظرفشویی به شدت پایین می آورد و باعث ایجاد لکه روی ظروف پس از شستشو می شود ، به همین خاطر ماشین های ظرفشویی از سختی گیرهای شیمیایی استفاده می کنند که نیاز به استفاده از نمک مخصوص ظرفشویی دارند. اما بعضی ماشین‌های ظرفشویی با بهره گیری از سیستم مغناطیسی سختی گیری آب به هیچ ماده مصرفی نیاز ندارند و به روش مغناطیسی سختی آب را می‌گیرند.

شست و شوی هوشمند : بعضی مدل های ماشین ظرفشویی دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از آب و اندازه گیری شفافیت آن، میزان کثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آن را مشخص می کنند.

آبگرمکن : تقریباً تمام ماشین های ظرفشویی به آب گرم متصل می شوند. آب گرم منزل معمولاً در درجه 48 تا 55 درجه تنظیم می شود. ماشین های ارزان تر از همین دمای آب استفاده می کنند و ماشین های گران تر دارای سیستم گرم کننده هستند. برای شسته شدن چربی و پاک شدن مواد شوینده، دمای آب باید 60 درجه باشد. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدل های جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آبکشی می کند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

براق کننده : بعضی ماشین ظرفشویی‌ها یک سیستم ویژه به نام براق‌کننده هم دارند؛ به این صورت که در مرحله آخر آبکشی، می‌توانند مایع براق‌کننده‌ای را روی ظروف بپاشند تا هم شست‌وشو کامل شود و هم ظرف‌ها برق بیفتند. این مایعها را مکمل می‌نامند. این سیستم علاوه بر شفاف‌شدن ظرف‌ها باعث می‌شود آنها زودتر خشک شوند. (در مورد خود این مایعها و اینکه سلامتی آنها چقدراست تحقیق نکرده‌ایم و استفاده کردن یا نکردن از آنها را پیشنهاد نمی‌دهیم.)

 

حالا می‌رسیم به معرفی محصول :

تقریبا در تمام موارد بالا، بهترین ظرفشویی موجود در بازار ظرفشویی موریس است. اسم آن خارجی است؟ متاسفانه بله، اما تولید کننده آن یک شرکت ایرانی است به نام فراگامان صنعت و تجارت. در زیر مشخصات بالاترین محصول آن یعنی INTELX 1100 را مشاهده می‌کنید :

+         ظرفیت 8 نفره / 108 پارچه

+         دارای 6 برنامه شستشو

+         برنامه شستشوی میوه و سبزیجات

+         دارای دو ورودی آب سرد و گرم جداگانه

+         سیستم سختی گیر آب بدون نیاز به نمک مخصوص

+         بازده انرژی گرید A

+         عملکرد شستشو گرید A

+         عملکرد خشک کن گرید A

+         کوتاهترین زمان شستشو در بین ماشینهای ظرفشویی

+         دارای قابلیت استفاده از مواد سفید کننده و ضدعفونی کننده

+         کاهش مصرف برق تا 81%

+         دارای سیستم ایمنی هوشمند جلوگیری از سرریز آب

+         ابعاد خارجی : طول 50 * عمق 57 * ارتفاع 50 سانتی متر

+         مجهز به سیستم براق کننده ظروف

+         دو بازوی بلند آبپاش بالا و پایین

+         مجهز به سیستم Auto Shut Off

+         مجهز به سیستم Auto Continue

+         دارای سه فیلتر محافظ

+         قفل کودک

+         ابعاد کوچک ظرفیت بالا

+         1+24 ماه ضمانت

بعضی ویژگیهای این ماشین ظرفشویی :

جادارترین ماشین ظرفشویی رومیزی : اولا ماشینهای ظرفشویی رومیزی در بازار کم هستند، ثانیا اگر هم باشند 4 یا حداکثر 6 نفره هستند اما این ماشین 8 نفره است و ابعاد آن فقط 50×57×50 سانتیمتر است.در این ماشین میتوان 36  بشقاب، پیش دستی و نعلبکی12  لیوان60  قاشق، کارد و چنگال را همزمان شست.

قابلیت استفاده از مواد سفید کننده و ضد عفونی کننده : با توجه به بدنه پلیمری ظرفشویی موریس، موریس رومیزی تنها ماشین ظرفشویی است که می توان در آن از مواد سفیدکننده و ضدعفونی کننده استفاده نمود. در ماشینهای با سبد استیل نمی‌توان از این مواد استفاده کرد، ظاهرا موریس در این زمینه در بازار تک است. این امر خصوصا در شستشوی سبزیجات مهم است که بتوان آنها را با مواد مخصوص ضدعفونی کرد.

سختی گیر مغناطیسی آب بدون نیاز به نمک مخصوص : املاح موجود در آب کیفیت شستشو را در ماشین های ظرفشویی به شدت پائین می آورند.از همین روی ماشین های ظرفشویی از سختی گیرهای شیمیایی که نمک های مخصوصی هستند، استفاده می کنند. اما ماشین ظرفشویی موریس با بهره مندی از سیستم مغناطیسی که شیمیایی نبوده و به هیچ ماده مصرفی نیاز ندارد، اثر سختی گیری را به صورت دائم تأمین می کند.

مقاوم در برابر تغییرات ولتاژ : محدوده کاری این دستگاه از 86 تا 260 ولت است.

خدمات پس از فروش : فراگامان خودش خدمات پس از فروش را آنجام می‌دهد و آن را به شرکتهای دیگر برون‌سپاری نکرده است. این می‌تواند عامل مثبتی باشد چرا که بیشتر به فکر حفظ آبروی خود هستند تا یک شرکت ثانوی که هدف درآمدزایی دارد.


تنها نکته ای که در موریس ندیدم همان آسیاب است که البته در موارد خارجی هم ندیدم، نمی دانم اصلا مدلهای دارای آسیاب در بازار ایران هستند یا نه؟


قیمت و تنوع مدلها

این مدل از ماشین ظرفشویی رنگهای سفید و نقره ای و رنگ شیشه شفاف یا دودی دارد.

با قیمت 593000 الی 604000 تومان قیمت آن نیز بسیار مناسب است. ظرفشوییهای خارجی موجود در بازار حداقل یک میلیون تومان قیمت دارند. (البته 12 نفره هستند.)

موریس مدلهای ارزان تری نیز دارد که از قیمت 502000 تومان شروع می شود. این لینک محصولات موریس است.


مکانهای خرید

علاوه بر فروشگاه های آنلاین متفاوت و مغازه های لوازم خانگی، این لینک خرید مستقیم از کارخانه است که مهلت 30 روزه نیز دارد که اعلام کرده اند در صورت عدم رضایت محصول را پس میگرند. (در ایران تا حالا ندیده بودم! کسی امتحان کرده ببینه واقعا پس می گیرند یا نه؟)

پی نوشت : البته این محصول هم مثل اکثر لوازم خانگی دیگر قسمت عمده ای از قطعاتش وارداتی است، اما باز به چند دلیل بهتر است از مارکهای ایرانی خرید کنیم ولو قطعاتش خارجی باشد :

1. کاچی به از هیچی. اگر 20 درصد قیمت محصول هم به کارگر و کارفرمای ایرانی برسد بهتر است از اینکه همان هم به کارگر و سرمایه دار چینی و کره ای برسد

2. اگر یک مارک (برند) ایرانی تقویت شود می تواند در آینده قسمت بیشتری از محصول را در داخل تولید کند و کم کم می تواند تحقیق و توسعه هم انجام دهد

3. برای همان قطعات پول کمتری می دهیم! چرا وقتی می توانیم اسنوا را با قطعات ال جی با قیمت کمتری بخریم، همان ال جی را با قیمت بیشتر بخریم؟این صفحه را به اشتراک بگذارید

طبقه بندی: لوازم خانگی،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 18 مرداد 1391 توسط تولید میهن

.: Weblog Themes By MihanSkin :.