تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه

تولید میهن : معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با عرض پوزش از همه شما گرامیان به علت به روز نشدن این وبلاگ، در عرض این یک ماه مشغول یک حرکت چریکی! در عرصه حمایت از تولید ایرانی و شناساندن محصولات با کیفیت ایرانی بودم: غرفه عرضه لوازم تحریر با کیفیت ایرانی در دانشگاه ها


                               


این طرح رو از یکی از خوانندگان وبلاگ ایده گرفتم، که ایشون در شهر خودشون و با هماهنگی امام جمعه شهر از تهران لوازم تحریر ایرانی خریدند و در شهر خودشان فروختند. روزی که برای جستجوی لوازم تحریر ایرانی به بازار رفته بودم این ایده به ذهنم رسید که در خود تهران چرا این کار را نکنیم؟ ( همینجا از ایشان تشکر کرده و درخواست می کنم گزارشی از این فعالیت خودشان به ما هم بدهند.)

ابتدا سعی کردم در چهارراه ولی عصر (عج) یک غرفه بگیرم اما هماهنگی ها با شهرداری نتیجه ای نداد و تنها وقت ما را تلف کرد. در همین حین نیز با چند نفر از دوستان صحبت کردم که مقداری پول برای این کار قرض بدهند که در عرض چند روز 16 میلیون تومان تقبل شد! اما به بیش از 5 میلیون آن نیاز نشد. بعد از این با بسیج شریف تماس گرفتم که از قضا خودشان نیز دنبال این کار بودند و در دانشگاه امیرکبیر نیز بسیج اکنون مشغول این کار است. با دانشگاه امام صادق (ع) نیز صحبت کردم که به علت از بین رفتن دفتر تلفن گوشی ام دنبال نشد، دانشگاه تهران هم علیرغم اظهار علاقه اولیه پیگیری نکردند. این بود انشای من در مورد حمایت از لوازم تحریر داخلی!

اما بعضی از دستاوردها و یافته های جالب :

·        بسیاری از مردم نمی دانند که پاپکو ایرانی است

·        بعضی از محصولات شرکت فکتیس در ایران تولید می شوند، به عنوان مثال فکتیس اسپانیا اصلا مداد تولید نمی کند و تنها در ایران این امر انجام می شود به طوری که آنها در صدد صادرات به اروپا هم هستند.

·        شرکت پلیکان که بعضی از محصولاتش در ایران تولید می شود با ما همکاری نکرد، یعنی حتی حاضر نشد محصولاتش را به صورت نقدی به ما بفروشد و ادعا می کرد که خودمان شبکه توزیع داریم اما با گشتن 30-40 مغازه لوازم تحریر به سختی به محصولاتش دسترسی پیدا کردیم.

·        مدیر فروش فکتیس که خودش رزمنده هم بوده، خیلی خوب حرکت ما را درک کرد.

·        ابتدا سعی داشتیم بدون هیج سودی بفروشیم اما بعد تصمیم گرفتیم سودی حداقلی را بگیریم تا هزینه هایی مثل حمل و نقل و ... جبران شود.

·        در این مدت یک ماهه قیمتهای مثلا پاپکو بیش از 50 درصد رشد داشت. (البته نوسانات اخیر دلار بیشترین سهم را داشت.)

·        دفترهای ایام علی رغم تصور ما حتی در دانشگاه خوب فروش رفت و بیش از 50 عدد در شریف فروخته شد.

·        به محصولات پاپکو بیش از بقیه اجناس اقبال شد به طوری که تا کنون سه بار از پاپکو سفارش دادیم.

·        پاپکو بهتر از همه با ما تعامل کرد به طوری که مبلغ فاکتور را مدتی بعد تسویه کردیم و در دفعات بعدی نیز تلفنی سفارش ما را قبول کرده و فرستاد.

 

درادامه هم عکسهایی از غرفه دانشگاه شریف :


این صفحه را به اشتراک بگذارید
ارسال در تاریخ پنجشنبه 27 مهر 1391 توسط تولید میهن

.: Weblog Themes By MihanSkin :.