تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه

تولید میهن : معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی

نشریه بلومبرگ در این زمینه گزارش جالبی را در سال ۲۰۱۱ پیرامون کشور فرانسه منتشر کرده است. بلومبرگ در بخشی از این گزارش که پیرامون بحران اقتصادی فرانسه منتشر شده است، می‌نویسد: بر اساس یک نظرسنجی، ۵۰ درصد از مردم فرانسه حاضرند که برای خرید کالاهای ساخته شده فرانسه، پول بیشتری هم بپردازند.

شاید باور اینکه مردم یک کشور حاضر باشند برای حمایت از شغل و اقتصاد کشورشان حتی قیمت‌های بالاتری را نیز بپردازند کار سختی باشد اما وقتی به مفاهیمی مثل «ایثارگری»، «وحدت ملی» و… که در فرهنگ ما نیز مقولات مبنایی به شمار می‌روند دقت می‌کنیم درمی یابیم که این مسئله چندان هم غیر قابل باور نیست.

چه اینکه تنها نگاهی به تاریخ خود ما در طول دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اینطور می‌گوید که مردم ایران برای حفظ کشور و انقلاب اسلامی حتی گاهی از جان خود نیز گذشته‌اند. پس اگر مردم یک کشور، در گوشه‌ای از دنیا برای حمایت از اقتصاد کشورشان بخواهند هزینه بیشتری را هم بپردازند، این مسئله نه تنها امر چندان عجیبی نیست بلکه در داخل ایران ما، نمونه‌های نایاب تری از این ازخودگذشتگی‌ها نیز یافت می‌شود.

اقتصاد ایران نیز هم اکنون در نقطه عطفی قرار گرفته است که بعد‌ها از همه مردم و مسئولان به نسبت جایگاهی که داشته‌اند پیرامون حمایت آن‌ها از تولیدات ملی سوال خواهد کرد. باید دانست که تصور آینده مطلوب برای اقتصاد کشوری که مردمانش از تولیدات ملی آن حمایت نکنند کاری مشکل است و مضارّ این عدم حمایت دامان پیر و جوان و کوچک و بزرگ را خواهد گرفت و صد البته هیچکس هم جز خود ما مسئول این فاجعه نخواهد بود.


متن کامل مقاله در : تریبون مستضعفین


نظر من : اگر تولیدات ملی در بعضی موارد کیفیت مناسبی ندارند، با حمایت ما کم کم کیفیت نیز پیدا می کنند.این مسئله که اول تولید ملی با کیفیت شود، تا بعد ما از آن حمایت کنیم حرف اشتباهی است. چرا که اولا اگر باکیفیت بود که به حمایت نیازی نداشت ثانیا اگر صبر کنیم هیچ وقت نمی توانند در بازاری که دیگران از کالاهای خودشان حمایت می کنند به نقطه ای برسند که بتوانند افتخار ما در کیفیت باشند.این صفحه را به اشتراک بگذارید

برچسب ها: تولید ملی، اصلاح افتصاد، ترمیم اقتصاد، حمایت از تولید ملی، تولید ایرانی،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 10 خرداد 1391 توسط تولید میهن

.: Weblog Themes By MihanSkin :.